Göz Yogası

Göz kaslarınızın esnekliğini arttırır, daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur...

Göz Yogası atölye çalışma program detayları en kısa zamanda eklenecektir…

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için bizi hemen 0530 640 02 32 numaralı hattımızdan arayabilirsiniz.

Günlük hayatta ekrana çok fazla maruz kalmak çeşitli göz problemlerine yol açabilir. Bunların başında ise göz yorgunluğu ve kuruluğu gelir. Sürdürülebilir şekilde gerçekleştirilen göz yogası hareketleri sayesinde göz yorgunluğu problemi azaltılabilir.

Göz yogası, göz kaslarını hedef alan ve onları güçlendirmeye yönelik bir egzersizlerden oluşmaktadır. Göz kuruluğu ve ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış, göz hareketini destekleyen tüm oküler kasları çalıştıran ve sonuç olarak uygulayanların daha iyi görüş sağlandığını ifade etmektedirler.

Göz yogası yaparak göz kaslarını sıkılaştırıp, ardından da kasları gevşeterek göz kaslarındaki esnekliği artırmaya ve daha iyi odaklanmaya yardımcı olur.

Göz yogasının faydaları

Bilimsel olarak göz yogasının astigmat, miyop ve hipermetrop gibi görme kusurlarına iyi geldiğine dair bir bilgi olmasa da genellikle uygulayan kişiler tarafından daha iyi bir görüş sağladığı söyleniyor. Genellikle uygulanan tedaviye destek sağlaması amacıyla önerilen göz yogasının pek çok olumlu etkisi de bulunuyor. Bunlar;

  • Göz kaslarını geliştirerek daha rahat odaklanma sağlar.
  • Göz tansiyonunun ilerlemesini yavaşlatır.
  • Kronik göz kuruluğuna iyi gelir.
  • Katarakt ameliyatından sonra iyileşmeyi hızlandırır (normal hayatta uygulamıyorsanız ameliyattan hemen başlamanız uygun olmayabilir, doktorunuza danışınız).
  • Kan akışını destekleyerek gözaltı morluklarının belirginliğiniz azaltır.
  • Göz kaslarının gevşemesine yardımcı olur.

Darga Göz Yogası

Tarih, bilgi ve kayıt için bize ulaşın