Yoga & Sağlık

Bu yolculukta bize katılın...

Power Yoga Nedir?

Power Yoga terimi zaten bu modern yoga yönünün büyük sırrını içerir: Güç, yani güç, güç ve enerji ile ilgilidir . Özellikle fitness meraklıları (yeni) yogiler için uygun olan fiziksel olarak zorlu bir uygulama bekleyebilirsiniz.

Power Yoga, Amerikalı yoga öğretmeni Bryan Kest tarafından geliştirildi ve iki iyi bilinen stilin en iyilerini birleştiriyor: Creative Vinyasa Flows , mat üzerinde Ashtanga Yoga egzersizlerinin ilk serisinden öğelerle birleşiyor .

Power Yoga’da Vinyasa Yoga’dan daha fazla atletik hırs ve disiplin gereklidir. Ancak, dersler klasik Ashtanga kursları kadar dogmatik değil. Herkes kendi hızıyla ve yoğunluğu ile pratik yapar.

Güç yogasında kişi meditasyon ve ilahiler gibi ruhsal ayinlere boşuna bakar. Odak noktası açıkça sportif bileşen üzerindedir. Amaç, bir sınıftaki katılımcıların pillerini şarj etmek ve daha fazla iç huzuru bulmak için egzersiz yapmasıdır.

Power Yoga nasıl çalışır?

Bir saatlik klasik power yoga ortalama 45 dakika sürer. Üniteler klasik yogadan daha kısadır ve spor salonundaki aerobik veya atletizm kurslarını daha çok andırır. Basit neden: Power Yoga doğrudan konuya. Başlangıç bir olduğu ısınma , genellikle oluşur güneş selamlama . Bu farklı fiziksel egzersiz dizisi, yüksek hızda birkaç kez tekrarlanır.

Ana bölüm çeşitli asanalardan, yani Ashtanga öğretisine dayanan yoga duruşlarından oluşur. Pozlar ve akıcı geçişler, Vinyasa Yoga’ya benzer şekilde Power Yoga’da biraz daha özgürce birleştirilir. Ara sahneler olarak , birkaç şınav, akciğer, egzersizi ve çömelme atlayışlarına da rastlayabilirsiniz .

Bu arada, artık tek bir Power Yoga değil, birçok varyant var. Örneğin Power Vinyasa Yoga, nefesle senkronize olan akıcı hareketlere daha çok odaklanır. Gelen Güç Çekirdek Yoga bekleyebilirsiniz özellikle aktive egzersizleri çekirdek yani karın ve sırt kasları eğitmek -.

Evde yoga pratiğiniz için ipucu: Burada daha fazla rahatlama için 9 yoga egzersizi bulacaksınız!

Power Yoga ne getiriyor?

Güç Yoga birleştirir dinamik, egzersizleri hızlı tempolu ile statik pozlar mukavemet eğitim veya anımsatmaktadır denge eğitimi . Ayrıca hareketlilik ve esneme egzersizleri bir saatlik bölüm olabilir. Bu bakımdan Power Yoga, tüm vücut için bütünsel bir eğitimdir.

İşte bir bakışta Power Yoga’nın etkileri:

• Entegre sıçramalarla hızlı tempolu egzersiz değişiklikleri durumunuzu iyileştirir.
• Statik, güçlü asanalar kaslarınızı, özellikle de çekirdek kaslarınızı, aynı zamanda bacak ve omuz kaslarınızı güçlendirir.
• Pozları tutarak dengenizi geliştirirsiniz.
• Esneme ve hareketlilik egzersizleri ile esnekliğinizi arttırırsınız.
• Tekrarlayan ve her zaman yeni sekanslar uygulamak iyi bir konsantrasyon eğitimidir .

Genel olarak, Power Yoga sizi fitness hedeflerinize yaklaştırabilecek bir tam vücut egzersizidir. Ağırlık çalışması, dövüş sanatları veya koşma gibi en sevdiğiniz disipline ek olarak oradaki performansınızı da artırabilir.

Power Yoga kimler içindir?

Power Yoga, sportif bir şekilde egzersiz yapmayı seven herkes için bir şeydir. Fitness odaklı yoga tarzının tadını çıkarmak için deneyimli bir yogi olmanıza veya maneviyatla ilgilenmenize gerek yok. Çok fazla chichi olmadan yoga yapmak isteyen herkes için doğru .
Daha önce vücut ağırlığı antrenmanını tercih eden ve yoganın kendileri için bir şey olup olmadığını bilmeyen sporcular da emin ellerde. Meditasyon ve ünlü “Om” ilahisi ile klasik yoga yapmak istiyorsanız, power yoga ile yanlış adrestesiniz.

Power Yoga için alternatifler

Daha da fazla güç ve yaratıcı akışlar mı arıyorsunuz? Ya da daha az dinamizm ve daha çok nefes egzersizleri ve yoga felsefesi? O halde bu tarzlardan biri size daha uygun olabilir:

• Vinyasa Yoga: Dinamik yoga akışlarını seviyorsanız, Vinyasa Yoga’yı sevebilirsiniz. Akan geçişlerle birbirine bağlanan klasik asanalar çalışıyorsunuz. Ayrıca meditasyon ve gevşeme egzersizleri gibi unsurlar da bekleyebilirsiniz. Her derste yeni fiziksel ve felsefi dürtüler de alacaksınız.
• Ashtanga Yoga: Power Yoga’da Ashtanga öğretisinin altı egzersiz serisinden ilkini uyguluyorsunuz. Bu yoga türü, öz disiplin uygulamak isteyen ileri düzey yogiler için daha uygundur. Her ders aynı yapıya sahiptir ve alıştırmalar her zaman aynı sırayla eğitilir.
• Hatha Yoga : Klasik yogaya girmek istiyorsanız, bir Hatha yoga kursuna katılmalısınız. Burada bilinçli nefes alma ile bağlantılı olarak güçlendirici pozlar uygulanmaktadır. Power Yoga ile karşılaştırıldığında, bireysel duruşlar arasında kısa gevşeme duraklamaları vardır. Temel asanalar, nefes egzersizleri ve meditasyon tekniklerini öğreneceksiniz.
• Bikram Yoga: Bikram Yoga benzer şekilde zorlu, ancak daha da terli. Asanaları yaklaşık 40 santigrat derecede uygularsınız. Yüksek nem ile bağlantılı sıcaklık sizi özellikle hareketli kılar, böylece esnekliğinizi daha da artırırsınız.

Sonuç

• Power Yoga, Vinyasa Yoga ve Ashtanga Yoga’nın birleşimidir.
• Power Yoga’da sabit Ashtanga egzersiz dizileri yaratıcı akışlarla birleştirilir.
• Yoga tarzı çok fitness odaklıdır ve başka türlü yoga için bilinen ruhsal unsurların hiçbirini kapsamaz.
• Power Yoga ile gücünüzü, dayanıklılığınızı, dengenizi ve esnekliğinizi geliştirirsiniz.
• Power Yoga’nın kuvvet ve denge egzersizleriyle bağlantılı olarak dinamik, hızlı tempolu akışlarla çalışması ve böylece pillerinizi dahili olarak şarj etmenize yardımcı olması beklenir.
• Power Yoga, geleneksel fitness kurslarına alternatif arayan veya yoga pratiğine sportif bir giriş yapmak isteyen herkes için uygundur.