İpek Darga

Kimya Mühendisliği, İşletme Yüksek Lisansı, 14 yıl profesyonel yöneticilik ve ardından yoga serüveni.

1992 yılında, Amerika’da yaşadığı yıllarda başlayan bu yoga öğrenciliği, Türkiye’de Yaasc Siddashram’da  Hatha Yoga, Hindistan’da Airo Bındo Ashram’da İntegral Yoga, Amerika’da Shiva Rea ile Vinyasa Yoga, Monica Münzingen ile Yoga terapi  temel eğitim sertifikalarından sonra yoga eğitmeni olarak devam etmektedir. ​

İlki Hindistan olmak üzere Amerika ve Kanada gibi dünyanın çeşitli yerlerinde Mindful, yoga ve meditasyon eğitim ve konferanslarına katıldı.

2005 yılından günümüze birçok yerli ve yabancı kurumsal şirkette yoga dersleri, Mindful Living Seminerleri veriyor ve sağlık projeleri yürütüyor. Kurumlarla hazırladığı ofis dışı aktivitelerinde eğitimci olarak yer almaktadır.

Türkiye’de ilk kez yogayı astroloji ile birleştiren İpek Darga 2012 yılında ilk kitabı ‘‘Yıldızlarla Duruş’’ ile ilgili TV programlarına konuk olmakta, çeşitli üniversitelerde ve özel kuruluşlarda konuşmacı olarak görev almaktadır.

2005 yılında kurduğu Yoga Darga Merkezi bünyesine yoga hocaları, terapistler, Mindful Eating ve sanat eğitimleri ile alanını genişleyerek DARGA ACADEMY olarak hizmet vermeye devam ederken, kurum olarak kişisel gelişim konularında seminerler yer vermektedir.

Devlet hastanelerinde verdiği seminerler, İşitme Engelllilerle ve Görme Engellilerle yaptığı uzun soluklu eğitimlerle sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

İpek Darga, CTI Coaches Training Institute, İngiltere Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü ve Yoga Allience üyesidir.

İTÜ Kimya Mühendisliği, İşletme Master

Aldığı profesyonel eğitimler; CTI Coaches Training Institu  (2000)

Yoga eğitmen eğitimi –Yoga Terapi  (Hindistan, Amerika, Kanada ) (2000-2013)

Herkes için Sağlık Antrenörlüğü  (HİS Türkiye) (2013), Mindfulness BasedStressReducton Course (Mindful Academy Solterreno )  (2020),

Ancient Masterpieces of World Literature  (HarvardX ) (2020)

Verdiği profesyonel eğitimler; Yoga Eğitmenliği, Mindfullnes ve meditasyon seminerleri (2013-2022)

Verdiği hizmetler; Yabancı Kurumsal şirketlerde yoga dersler, wellbeing danışmanlığı, sağlıklı yaşam etkinlikleri ve kampları,   (2005-2022)

Sosyal Hizmetler; Görme Engelli İlkokul çocuklarına Yoga Egzersizleri (Veysel Vardar İlkokulu),Fiziksel Engelli Çocuklarda Egzersiz Eğitimleri.

Kurucusu olduğu İşletme; Darga academy (2005-2022)

Yazdığı Kitaplar;

Yıldızlarla Duruş – 2012
(Gökyüzü hareketlerine göre egzersizler)

7 Gün adası – 2017
(Yaşamsal enerji dönüşümünü anlatan Roman)

Mutluluk Rehberi – 2018
( Uzman Yazarlarla kolektif kitap)

Aşk var Düşersen – 2020
(Yeni Yaşam, yolculuk ve İlham üzerine kolektif Kitap )

Ezoterizm ve Yoga  (Yazım aşamasında)
(Hareketlerin Gizli anlamları )

Çalıştığı Bilimsel Konular;

İnfertility (Doğurganlık ve yoga)

Parkinson Hastalığı ve Egzersizler